Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...

Dziś jest:
26.02.2024
poniedziałek
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Smoker
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Robot - Coupe
Rational
LabelFresh
iPOS
LSI Software
Chef Mate
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Debic
Cukiernia M&K
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Nowe produkty i usługi
Ograniczaj zużycie plastiku z PURENĄ


Co minutę na świecie sprzedawanych jest około milion plastikowych butelek. Każdy z nas w swoim codziennym otoczeniu ma opakowania wykonane z plastiku. Dystrybucja żywności zarówno na rynku HoReCa, jak i detalicznym jest silnie związana z przemysłem opakowaniowym. Ma to niebanalny wpływ na środowisko, zmiany klimatyczne oraz wymieranie gatunków flory i fauny. Co możemy zrobić?
 
 
Każdy z nas jako uczestnik cywilizacji, na co dzień ma swój wpływ na to, co wydarzy się z Ziemią i z nami w kolejnych dziesięcioleciach. Purena świadomie ogranicza zużycie plastiku, materiałów opakowaniowych oraz konsumpcję energii. Wybierając nasze produkty, możesz nam w tym pomóc i korzystnie wpływać na środowisko.
 
Ciemna strona plastiku

Plastik jest obecny wszędzie: w powietrzu, którym oddychamy, w wodzie, którą pijemy, a nawet w naszych organizmach. Na przestrzeni ostatnich 65 lat jego produkcja wzrosła z 2 mln do 348 mln ton rocznie. Te wyniki oraz widoczne już konsekwencje środowiskowe pobudziły do globalnej dyskusji. Przez swoją trwałość w środowisku oraz skalę występowania, zanieczyszczenie plastikiem zostało przez ONZ nazwane jednym z największych wyzwań XXI wieku. Nic więc dziwnego, że co rusz pojawiają się nowe dyrektywy prawne oraz kampanie społeczne mające na celu zwiększanie świadomości w zakresie konieczności ograniczenia zużycia plastiku.

Odpowiedzialność społeczna w tym zakresie zobowiązuje nie tylko konsumentów, ale i przedsiębiorców. W PURENA zdajemy sobie sprawę z wagi sytuacji i wprowadzamy liczne rozwiązania technologiczne oraz w sposobie dystrybucji naszych produktów, aby w maksymalnym stopniu ograniczyć zużycie plastiku. W znacznym stopniu ograniczamy emisję odpadów opakowaniowych.

Stosowanie zagęszczonych soków PURENA zamiast produktów gotowych w kartonach czy butelkach redukuje aż 11-krotnie zużycie plastiku dla takiej samej ilości soku.
 
 
Nasza kontrybucja w bilansie globalnym

Proporcjonalne zagwarantowanie dostępu do energii i żywności dla wzrastającej populacji Ziemi nie jest możliwe bez postępu technologicznego, wzrostu efektywności i eksploatacji zasobów. Naszym zadaniem jest uczynić wszystko, aby postęp ten odbywał się bez nieodwracalnych następstw dla środowiska. Dostęp do żywności to również opakowania, bez których nie byłaby możliwa jej dystrybucja. W PURENA stosujemy nowoczesne opakowania wielowarstwowe, które wprawdzie są „plastikiem”, ale dzięki swojej unikatowej formie w postaci saszetki typu Doypack w efekcie stanowią najlżejsze opakowanie na rynku przypadające na 1 litr konsumowanego soku lub zupy!

Dodatkowym elementem jest redukcja kosztów i efektów logistyki dla środowiska: dostarczenie 1 kg soku zagęszczonego na dystansie 500 km w stosunku do 1 kg soku gotowego to 5-krotnie mniejsza emisja CO2 do atmosfery na 1 litr skonsumowanego produktu!

Zużycie surowców i materiałów

Aby odpowiedzialnie gospodarować zasobami staramy się także minimalizować ich ubytki. Od wielu miesięcy prowadzimy intensywne działania zmierzające do redukcji strat produkcyjnych: materiałowych i surowcowych do poziomu poniżej 0,5 %. Służy temu realizowany projekt automatyzacji i rejestracji wszelkich ubytków czy niedoborów.
 


Ograniczamy zużycie energii

Nasza technologia wykorzystuje energię elektryczną w sposób umiarkowany. Staramy się stosować takie rozwiązania, aby w miarę możliwości ograniczać jej zużycie. Czynimy to poprzez właściwe decyzje zakupowe, takie jak dobór adekwatnych energetycznie rozwiązań technicznych czy chociażby montaż nowoczesnego oświetlenia LED.

Woda to życie – szanujemy ją

Woda używana jest głównie do prowadzenia procesów pasteryzacji i mycia zakładu. Woda obiegowa do pasteryzacji krąży w układzie zamkniętym, dzięki czemu jej ubytki są nieznaczne. Natomiast woda używana do mycia zakładu przeobraża się w ścieki przemysłowe, które po podczyszczeniu w przyzakładowej stacji kierowane są dalej do lokalnej oczyszczalni ścieków, która odzyskuje wodę przywracając środowisku jej pełnowartościową jakość.

Emisja do atmosfery

Proces produkcji zagęszczonych soków, koncentratów i napojów charakteryzuje się ciepłochłonnością z uwagi na technologię pasteryzacji. Ciepło w formie pary wodnej generowane jest w nowoczesnej kotłowni zużywającej ciekły gaz LPG. Stosując jedno z najczystszych paliw – gaz LPG – nie używamy oleju ani węgla, a przez to emisja pyłów czy szkodliwych NOx jest zminimalizowana.

Pochodzenie surowców

...nie jest nam obojętne. Wszystkie owoce naszej strefy klimatycznej użyte do produkcji soków zagęszczonych takie jak: jabłka, wiśnie, truskawki, śliwki, czarne porzeczki czy rabarbar pochodzą z krajowych, polskich sadów. Wiemy również skąd pochodzą nasze pomarańcze czy cytryny, gdyż systematycznie raz w roku odwiedzamy te miejsca kontrolując stan sadów oraz proces produkcyjny.

Zarówno jako konsumenci, jak i producenci w ramach dostępnych rozwiązań i opcji, zobowiązani jesteśmy do kierowania się najlepszymi wyborami ograniczającymi emisję, produkcję odpadów czy nieadekwatne zużycie wody i energii. PURENA aktywnie uczestniczy w tym procesie, bowiem leży nam na sercu czystość naszego regionu, a także los przyszłych pokoleń.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu w celu jej omówienia.
 

Spółka z o.o. Belfood
ul. Mineralna 2 Złoty Potok
42-253 Janów
tel: +48 34 314 20 78
tel: +48 604 742 517
e-mail: biuro@belfood.pl
www.purena.pl

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleďż˝ znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: Smoker CHEF UNITED PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Robvita Robot - Coupe Rational LabelFresh Cukiernia M&K Debic iPOS LSI Software Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Gastromix Heinz Polska Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut Alumast
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000