Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...

Dziś jest:
26.02.2024
poniedziałek
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Smoker
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Robot - Coupe
Rational
LabelFresh
iPOS
LSI Software
Chef Mate
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Debic
Cukiernia M&K
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Nowe produkty i usługi
Nieprzemiękające słomki do napojów stworzone przez naturę


Matka Natura daje nam wiele dobrodziejstw, o których często zapominamy. Dzika trawa i ryż to naturalne produkty z jakich stworzono słomki do picia. To doskonała alternatywa dla słomek plastikowych, które od 2021 roku będą zabronione w Unii Europejskiej.
 
Wszystkie plastikowe słomki do picia używane obecnie na rynku, zarówno te wykonane ze zwykłego plastiku, jak i biodegradowalne wykonane z PLA (polilaktyd) będą zabronione w Unii Europejskiej począwszy od 2021 roku, na mocy dyrektywy Parlamentu Europejskiego nr (EU) 2019/904. Z tego względu marka FROGUT posiada w swojej ofercie przyjazne dla środowiska słomki wykonane z naturalnych produktów: dzikiej trawy i ryżu.
 
 
Dzika trawa (Lepironia articulata) pochodzi z delty Mekongu w Wietnamie. Ma sztywną strukturę, zachowuje swój kształt w gorącej i zimnej wodzie. Dzięki temu jest świetnym surowcem do produkcji słomek. Są one zbierane i przetwarzane w naturalny sposób, nie są poddawane działaniu żadnych środków chemicznych ani konserwantów. Trawa jest zbierana, myta i krojona na długość ok. 20 cm. Wnętrze rurki jest czyszczone i całość jest ponownie myta w morskiej wodzie. Następnie słomki pozostawiane są na 2-3 dni na słońcu do wyschnięcia, po czym suszone w piecu w wysokiej temperaturze.
 
 
Słomki z ryżu mogą mieć duże średnice (8 lub 12 mm), dzięki czemu doskonale sprawdzają się w przypadku koktajli mlecznych bądź smoothies. Są zrobione z mączki ryżowej, skrobi z tapioki, błonnika i ewentualnie barwników naturalnych. Mogą być na przykład w kolorze białym (bez barwników), zielonym (barwnik ze szpinaku), fioletowym (barwnik z buraków) czy ciemnobrązowym (barwnik z kakao lub nasion sezamu). W odróżnieniu od słomek z makaronu są całkowicie bezglutenowe. Dzięki zaawansowanym procesom technologicznym są trudne do złamania, sztywne, mają równą grubość ścianek i nie nasiąkają w zimnych napojach przez co najmniej 40 min. Mogą być przechowywane przez 18 miesięcy.
 
Słomki FROGUT to idealne rozwiązanie dla branży gastronomicznej. Przy korzystaniu ze słomek do picia ważna jest stabilność. Nie mogą zbyt szybko mięknąć i muszą utrzymywać swój kształt, zarówno w gorących, jak i zimnych napojach. To wszystko mają słomki FROGUT, które doskonale sprawdzą się do picia wody, soków, napojów gazowanych i alkoholowych. To alternatywa dla tych wszystkich, którzy odczuwają dyskomfort picia przez słomki papierowe. I co ważne, słomki FROGUT rozkładają się naturalnie, pomagając chronić środowisko.
 
Nowość! Wkrótce będą dostępne w opcji indywidualnie pakowanych w bibułki.
 
Pozbądź się plastiku i daj swoim gościom naturalne i ekologiczne słomki od marki FROGUT. Nie czekaj i zamów je już DZIŚ!

Frogut Sp. z o.o.
02-590 Warszawa
ul. Drużynowa 8
tel.: 22 541 70 00
e-mail: info@frogut-bio.pl
www.frogut-bio.pl

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleďż˝ znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: Smoker CHEF UNITED PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Rational Robvita Robot - Coupe LabelFresh Cukiernia M&K Debic iPOS LSI Software Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Heinz Polska Gastromix Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut Alumast
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000