Odeszły w zapomnienie drugie śniadania, podwieczorki... Polacy coraz częściej zapraszają się na wspólny brunch, lunch czy dinner. Dla restauracji jest to doskonała okazja do zaprezentowania się.
Brunch - zespolenie wyrazów breakfast i lunch. To niezobowiązujące spotkanie w godzinach przedpołudniowych. Oryginalny sposób na wyrwanie się na chwilę z domu lub z pracy na „małe co nieco” i odwiedzenie nowego lokalu w mieście. Oczywiście w gronie ulubionych znajomych lub współpracowników. Obowiązkiem jest zamówienie czegoś zupełnie nowego, jednocześnie lekkiego i smacznego.
Wyjątkowym dodatkiem do brunchu może być muzyka na żywo. Z pewnością ściągnie do lokalu większą liczbę gości. Nie można zapominać też o specjalnej karcie, która zawierać będzie serwowane tylko w porze brunchu potrawy. Może się ona okazać doskonałą okazją do przedstawienia nowości. Liczy się tutaj inwencja twórcza, profesjonalizm i intuicja mistrza kuchni. Goście z pewnością skuszą się na zasmakowanie ciekawie zapowiadającego się dania.
Dla niektórych lunch to najważniejszy posiłek dnia. Jego spożywanie w wolnej chwili niewątpliwie może zrelaksować. W pracy mogą to być kanapki – przyniesione z domu lub fast food z pobliskiego baru. Głód można zaspokoić także w bardziej wytworny sposób - niewielkim daniem zamówionym w pobliskiej restauracji. Doskonałą propozycją dla zarządzających restauracjami jest obsługa klienta telefonicznie lub przez Internet.
Serwując lunch najważniejsze jest, aby klient poczuł się wyjątkowo dobrze. Zaraz po wejściu powinien przywitać gościa aromatyczny zapach pysznego jedzenia.
Na początek menu – niezbędne jest jego zróżnicowanie tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Ważny jest także czas - jak najkrótszy na przygotowanie posiłku. W jego zaoszczędzeniu może pomóc kucharz przygotowując dania już w trakcie, kiedy klient będzie wybierał swoje ulubione dodatki.
Tworząc menu nie można zapomnieć o kulinarnych trendach – w tym przypadku o zdrowym odżywianiu. Dotyczy to nie tylko jakości potraw, ale także umiejętnego ich nazywania. Serwowane gościom potrawy muszą być przyrządzone ze świeżych, odżywczych i najlepszych produktów. Informacje o tym może zawierać nazwa potrawy np. serowa kraina, półmisek wegetariańskich przekąsek.
Niezbędnym dodatkiem dania podawanego w porze lunchu jest zieleń. Postrzegana jest jako kolor, który relaksuje, oznaka zdrowia i świeżości. Jeżeli więc podawane danie nie zawiera zielonych składników, można je przynajmniej nimi udekorować.
Oszałamiającą karierę robią pyszne i odżywcze sałatki. Są one smaczne i przede wszystkim odżywcze. Na ich przygotowanie nie potrzeba zbyt wiele czasu. Wystarczy pomysłowość i trochę „zdrowej egzotyki”, aby goście zjedli szybko, odżywczo i ze smakiem.
Ostatnim z jadanych posiłków jest dinner - wytworna uczta, na którą należałoby poświęcić stanowczo więcej czasu. Restauracja może wtedy zaprezentować nowe możliwości, nie tylko kulinarne. Świetność kunsztownie przygotowanych dań może wzbogacić melodia muzyki wykonywanej na żywo lub blask świec.
Jedną z wieczorowych atrakcji jest life cooking - przygotowywanie niektórych elementów dania na oczach gości. Misternie wykonana prezentacja z pewnością zachęci gości do częstszego odwiedzania lokalu.
Justyna Warchoł - Gastrona.pl
Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.
|