Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Rational
Robot - Coupe
LabelFresh
iPOS
Chef Mate
Grill Kamado
expondo
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Debic
Cukiernia M&K
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Nowe produkty i usługi
Tacki me.Organic Diamond - natura w opakowaniach na żywność


Ekologia od dawna wyznacza nowe trendy w wielu branżach. Dość szybko wkracza również w świat jednorazowych opakowań do żywności. EKO-opakowania to już nie tylko moda, ale przede wszystkim wymóg rynkowy i większa świadomość wśród konsumentów. Dlatego firma Metro-Catering-System wyszła naprzeciw wyzwaniu, poszerzając swoją ofertę o innowacyjne jednorazowe opakowania do zgrzewu - w 100% kompostowalne tacki me.Organic Diamond.
 
Tacki me.Organic Diamond łączą w sobie zalety dwóch doskonałych materiałów, które wzajemnie się uzupełniają tworząc unikatowy i wyjątkowy produkt.

Tacki me.Organic Diamond składają się z:
  • biodegradowalnej pulpy z trzciny cukrowej;
  • warstwy ochronnej z PLA – poliaktydu - biodegradowalnego materiału wytwarzanego z surowców odnawialnych, w tym przypadku z kukurydzy.

Surowcem do produkcji tacek me.Organic Diamond jest wytłok z trzciny cukrowej. Jest to produkt uboczny, który powstaje podczas wyrobu cukru. Po wyciśnięciu soku łodyga trzciny jest zwykle spalana lub odrzucana. Jednak te zmiażdżone łodygi zamiast wyrzucać można jeszcze wykorzystać przekształcając je np. w jednorazowe opakowania.

Po wyekstrahowaniu soku bogatego w cukier resztki pędów zbiera się i przerabia na pulpę, która po dodaniu wody zamienia się w pastę. Ta pasta może być następnie sprasowana w dowolną formę tworząc jednorazowe opakowania. Ze względu na wysoką zawartość celulozy i błonnika w trzcinie produkty te są bardzo stabilne - idealnie nadają się do mrożenia (-20ºC), podgrzewania w piekarniku (do 200°C) oraz kuchence mikrofalowej (750W). Oprócz żaroodporności są również odporne na tłuszcz i wilgoć, dzięki czemu nadają się do każdego dania zarówno na ciepło jak i na zimno.
 


Trzcina cukrowa jako odnawialna, szybko rosnąca roślina stała się głównym źródłem nie tylko cukru, ale także istotnym źródłem energii odnawialnej i materiałów pochodzenia biologicznego. Z uwagi na fakt, że produkty me.Organic Diamond wykonane są z naturalnego odnawialnego surowca, są w 100% kompostowalne i certyfikowane zgodnie z europejską normą EN-13432.

Biodegradacja tacek me.Organic Diamond
Ze względu na swoje właściwości i skład tacki me.Organic Diamond po użyciu mogą zostać poddane 100% biodegradacji. Ulegają rozkładowi w ciągu kilku tygodni w kontrolowanych warunkach pod wpływem wilgoci, temperatury, grzybów i bakterii.

Opakowania me.Organic Diamond posiadają certyfikat przyspieszonej kompostowalności nadawany przez austriacki instytut TŰV Ok Compost potwierdzający na podstawie dokładnych badań ich pełną biodegradowalność w przeciągu 12 tygodni dla warunków kompostowalni przemysłowej.

Tacki te ze względu na tak małą zawartość folii PLA są w kilku krajach traktowane jako odpad papierowy i wyrzucane do pojemników na papier. Francja jest przykładem kraju, w którym całkowicie zakazano używania w gastronomii jednorazowych opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych zalecając jednocześnie korzystanie z materiałów pochodzenia roślinnego, ulegających biodegradacji. Ponadto PLA jest materiałem bardzo bezpiecznym stosowanym nie tylko do produkcji opakowań, ale również w medycynie czy biotechnologii. Tacki me.Organic Diamond są doskonałym zamiennikiem opakowań z tworzyw sztucznych i jedynym tego typu opakowaniem w Europie. Prace nad ich przygotowaniem trwały kilka lat, a PLA ze względu na swoje parametry uważane jest za tworzywo przyszłości.

Zapraszamy w dniach 20-23.11.2019 na stoisko nr A12, gdzie będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą Metro-Catering-System, podczas Targów HORECA w Krakwie. Najnowsze tacki będą również walczyć o nagrodę w konkursie na Najlepszy Produkt Targów HoReCa 2019.

 

 

Metro-Catering-System
ul. Warszawska 20
48-385 Otmuchów
tel. 77 464 44 22
fax. 77 435 25 54
biuro@metro-plast.pl
www.metro-catering-system.pl
www.metroo.pl

 

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleďż˝ znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Rational Robvita Robot - Coupe Smoker LabelFresh Cukiernia M&K Debic iPOS Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Heinz Polska Gastromix Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut Alumast Belfood HAGEA
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000